نگاهی به هفته مد نیویورک ، کالکشن های Ready to wear ، پاییز/ زمستان ۲۰۲۰

نگاهی به هفته مد نیویورک ، کالکشن های Ready to wear ، پاییز/ زمستان ۲۰۲۰
نگاهی به هفته مد نیویورک ، کالکشن های Ready to wear ، پاییز/ زمستان 2020

۴.۵/۵ (۱۸)

هفته مد نیویورک امسال که از تاریخ سوم تا ۱۲ فوریه برگزار شد ، با رویدادهای جذاب بسیاری همراه بود. یکی از بزرگ ترین اتفاقات ، نبود نام برند های مشهوری مانند رالف لورن در بین فشن‌شوهای امسال می‌باشد که البته جای خالی آنها را برندهای نوظهور و جوان تر ، با ارائه کالکشن های Ready to wear بسیار خلاقانه ، پر کردند. در ادامه با مدوپیا همراه باشید.

شما در این پست قرار است در “دیسکوبال” تام فورد شرکت کنید . سپس به دیدن “گالری مجسمه ها”ی کریستین سیریانو بپردازید و با عبور از “شهر رنگین کمانی” کریستوفر جان راجرز ، دنیای مد را از دیدگاه او ببینید. بعد با آرامش در “تالار شیشه ای” کرولینا اِررا پرواز کنید و به تماشای یک “فیلم گوتیک و نوآر” با رودارته ، بنشینید ، در “سرزمین رویایی” مایکل کورس به خواب بروید و در آخر با “دنیای وینتیج” مارک جیکوبز ، سفر خود را در هفته مد نیویورک ، به پایان برسانید.

نگاهی به هفته مد نیویورک ، کالکشن های Ready to wear ، پاییز/ زمستان 2020
تام فورد :

شاید باورتان نشود ، اما فشن شوی تام فورد روز جمعه ۷ فوریه در ۴۰۰۰ کیلومتری نیویورک یعنی شهر لس آنجلس برگزار شد!رئیس جدید “CFDA” کالکشن خود را با حضور بسیاری از سلبریتی ها در آخر هفته پیش از مراسم اسکار برگزار کرد.این کالکشن شامل زرق و برق ، حس و حال لس آنجلسی ، سادگی و سهولت در پوشیدن بود. تام فورد می‌گوید طراحی این مجموعه را با الهام از عکسی از باب ریچاردسون انجام داده است. این عکس نشان دهنده دونا میشل و Baron Alexis de Waldner می‌باشد که باهم ماریجوانا می‌کشند.

آیتم هایی که در این کالکشن به چشم می آمدند ، سوییت شرت‌هایی با آستین بریده که کمی اورسایز و جعبه ای بودند ، دامن هایی با برش اریب ، پرینت های پلنگی ، رنگ های خاکستری و مشکی در کنار رنگ های شارپ مانند صورتی جیغ و نارنجی و پارچه دنیم چهل تکه بودند. قسمت دوم این کت واک با نام “دیسکوبال” تشکیل شده بود از پیراهن های پر زرق و برق. اما جذاب ترین پیراهنی که تام فورد به ما نشان داد ، همان پیراهن کریستالی بلا حدید با پاپیون های درشت و مخملی بود. جنیفر لوپز به محض دیدن این لباس ، ایستاده تام فورد را تشویق کرد.

کریستین سیریانو :

دیدن همه تماشاچیان ردیف اول با صورت های هیجان زده در یک فشن شو اتفاق نسبتا نادری‌ست اما نه وقتی با کالکشن کریستین سیریانو مواجه باشیم!هفته گذشته در روز ۸ فوریه فشن شوی این برند با حضور مهمانانی مانند بازیگر برنامه “Saturday Night Live” ، لزلی جونز ، برگزار شد و به لطف او ، لحظه کت واک کوکو روشا ، مدل کانادایی در پیراهن مورد علاقه لزلی ، به یکی از وایرال ترین ویدئوها در سراسر اینترنت ، تبدیل شد. زیرا او مدل هارا بلند تشویق میکرد و حتی حرف هایش را با انها فریاد می‌زد یا از جای خود به بالا می‌پرید. البته سلبریتی های دیگر هم در بین جمعیت حضور داشتند اما لزلی جونز واقعی ترین طرفدار کریستین سیریانو بود. کالکشن سیریانو ، پر بود از اغراق در رنگ و فرم.

کاملا هماهنگ با تم اصلی کالکشن ، یعنی فیلم “هارلی کویین : پرندگان شکاری” که قرار بود روز بعد اکران شود وهمچنین اسپانسر فشن شو نیز، بود. بنابراین فضا و ران وی با وسایلی که مستقیما از ست فیلمبرداری آورده شده بودند ، تزئین شد و موزیک هوی متال در پس زمینه ، افراد حاضر را همراهی می‌کرد. همچنین رنگ موی برخی از مدل ها و تتوهای قلبی شکل کوچک روی صورت آن‌ها ، بازتابی از کاراکتر “هارلی کویین” بود. قسمت دارک این کالکشن که شامل چوکر های چرمی ، زنجیر و رنگ سیاه ، پترن راه راه و پارچه های براق ، حس پانک و سرکش بودن را القا می‌کرد. عنصر غافلگیری این کالکشن هم در بخش انتهایی آن نمایش داده شد که شامل پیراهن های پرچجم و اغراق آمیز که بیشتر شبیه مجسمه بودند تا لباس ، می‌شد.

کریستوفر
جان راجرز :

تا سه هفته قبل ، کریستوفر جان راجرز به همراه تیم کوچک و پرتلاشش ، دامن های پلیسه دار ، پیراهن های دراماتیک و کت و شلوار های مزین به کریستال های سوارُوسکی ، با رنگ های شارپ و درخشان را ، بیرون از اتاق نشیمن آپارتمان او در بروکلین ، طراحی می‌کردند. سال گذشته او توانست تنها با ارائه سه کالکشن ، جایزه ” Vogue Fashion Fund award” را از ” CFDA” ، دریافت کند.

فشن شوی جذاب و رنگی رنگی راجرز که شنبه ۸ فوریه ساعت ۵ عصر برگزار شد ، آیتم هایی مانند یقه های چین چینی که با الهام از لباس دلقک ها ، بوجود آمده و پیراهن ها و آستین های پف دار و براق که با الهام از کیسه های آشغال طراحی شده بودند. راجرز در این مورد میگوید : “برای من پرده های بزرگ کشیده شده روی زمین در یک تابلوی نقاشی رنسانسی ، به اندازه کیسه آشغال گوشه خیابان ، انرژی و جذابیت دارد. نکته ای که مورد توجه خیلی از افراد مطرح در دنیای مد قرار گرفت ، پارچه های اشباع شده از نظر رنگ و طرح بود. حتی پارچه های مروارید رنگ را هم می‌توانستید در بین پیراهن های کالکشن ، مشاهده کنید.

کرولینا اِرِرا :

کالکشن ۲۰۲۰ این برند روز دوشنبه ۱۰ فوریه ساعت ۱۰ صبح ، در یک گالری تازه تاسیس بنام “The Shed in Hudson Yards” برگزار شد. این مکان مدرن که به سبک معماری مینیمال ساخته شده با دیوارهای شیشه ای ، در مرکز شهر قرار دارد. طرح های آرامش بخش و نسبتا ساده مدیر خلاقیت این برند یعنی وِس گوردون ، تناقض زیبایی با شیشه و فولاد ، ایجاد میکند.

از بلوز های توری ظریف و سفید تا پیراهن های پرحجم و اغراق آمیز با رنگهای شارپ ،همه ترکیبی زنانه ، ظریف و دوست داشتنی را بوجود آورده بودند و می‌توان گفت تاکید بر تعادل و سادگی ، بزرگترین هدف کالکشن جدید برند کرولینا اررا می‌باشد.

رودارتِه :

فشن شوی جذاب این برند که ساعت ۶ عصر روز سه شنبه ، ۱۱ فوریه ، در کلیسای سنت بارتز منهتن برگزار شد ، با بازگشت لورا و کِیت مالیوی ، طراحان و مالکان برند رودارتِه ، به ریشه های گوتیک خود ، شکل گرفته بود. این کالکشن با الهام از لباس های استفاده شده در فیلم “دراکولا”ی فرانسیس فورد کاپولا که در سال ۱۹۹۲ توسط “ایکو ایشیوکا” طراحی شده بود ، ساخته شد ، با این تفاوت که کیت و لورا ، دین خود را به معبد خون آشامان ادا کردند و سبک خود را با طراحی های ایشیوکا ، تلفیق کرده و به نوعی گوتیک شخصی خوشان را خلق کردند. آیتم‌های مورد توجه ، طرح خال خالی ، استایل های سرتاپا مونجوق دار ، بلوز های دراپه دار و آستین های پفی ، بودند.

در واقع وجه تمایز این کالکشن با کالکشن بهار تابستان این برند ، استفاده از سیلوئت های دهه چهل و الهام از تِم فیلم های نوآر، می‌باشد. قسمت غافلگیر کننده  کت واک پیراهن هایی بود که در انتهای شو نمایش داده شدند. این لباس‌های متفاوت با بقیه کالکشن ، شامل پرینت گلدار ، برش های اریب و آستین های ابریشمی شال مانند که مانند بال‌هایی بزرگ ، پشت سر مدل ها به پرواز درمی‌آمدند ، بودند و خواهران مالیوی در موردشان اینگونه توضیح دادند که : ” این پیراهن های دوست داشتنی ، دقیقا همان شدند که ما قصد داشتیم بشوند ، زیبا و همان چیزی که وقتی می‌خواهی قدم به دنیای ناشناخته ها بگذاری ، آن را می‌پوشید. این یک دگرگونی کامل بود.”

مایکل کورس :

در نخستین نگاه به کالکشن این برند که ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۱۲ فوریه ، نمایش داده شد ، متوجه استایل کایا گربر می‌شویم که تشکیل شده از یک شنل قهوه ای رنگ که خط های افقی نارنجی و قهوه ای سوخته در لبه پایین خود دارد ، به همراه بوت های سوارکاری تیره و یک بافت یقه اسکی نارنجی در زیر آن. نکته اینجاست که این استایل ، به نوعی بازسازی شده استایل نائومی کمپبل در کت واک این برند در سال ۱۹۹۹ می‌باشد. و این نکته ثابت می‌کند این اولین باری نیست که مایکل کورس به طراحی کالکشنی با الهام ازمناطق روستایی و سوارکاری ، می‌پردازد که البته نتیجه مطلوبی هم داشته است.

ران وی به شکل تخته چوب های کنارهم چیده شده تزئین شده بود. بر طبق توضیح مایکل کورس ، شنل های پتو مانند جنجال برانگیز کالکشن ، با الهام از میل باطنی و رویا گونه او به رهایی و گریختن از واقعیت ، طراحی شده بود. همچنین موتیف “قنداق” مانندی که به نوعی پیچش پارچه ها به دور گردن و شانه های مدل ها بود و در چند جای کالکشن تکرار شده بود ، به عنوان جزئی از سوییتشرت ها طراحی شدند تا بر راحتی و نرمی ، تاکید کنند.
بصورت کلی این کالکشن شامل پارچه های نرم ، یقه اسکی ، بوت های سوار کاری ، رنگ های قهوه ای و نارنجی ، خاکستری ، سبز و مشکی ، دامن های پلیسه دار و پرینت چهارخانه بود و تاکید بسیاری بر راحتی لباس داشت.

مارک جِیکوبز :

این کالکشن که روز چهارشنبه ۱۲ فوریه ساعت ۶ عصر، برگزار شد ، کاملا شبیه طراحی های اورجینال و قدیمی‌تر مارک جیکوبز بود و البته به چشم آن دسته از افرادی که از دوران قبل از اینترنت ، بیننده فشن شوهای این برند بودند ، آشناتر می‌آمد. آیتم‌های خاصی مانند کت های سه دکمه ای با سیلوئت A ، بلوزهای یقه گرد ، شلوارک‌های راسته با کت های پاستلی همرنگ با آنها ، پیراهن های کوتاه و جوراب شلواری های رنگی حرف اول را در این کالکشن می‌زدند. لباس شب ها پرکارتر و به نوعی “کوتور” تر به نظر می‌رسیدند.

بصورت کلی طرح پارچه ها نسباتا ساده و بدون پرینت بودند و لباس ها ، به جسورانگی اجرای رقصنده مشهور ، کَرول آرمیتِج در ابتدای شو بودند. جیکوبز این کالکشن را با الهام از استایل افرادی مانند ژاکلین کندی و رزمری وودهَوس در دهه ۶۰ و تلفیق آن با سبک ابتدایی خود در اوایل دهه نود ، طراحی کرده بود. همچنین جنجالی ترین اتفاق شو، حضور کوتاه و سورپرایز کننده مایلی سایرس در کت واک ، با یک استایل تماما مشکی بود.

شما کدام کالکشن را بیشتر دوست داشتید ؟

به این مطلب امتیاز دهید

لینک منبع
https://modopia.com/%d9%87%d9%81%d8%aa%d9%87-%d9%85%d8%af-%d9%86%db%8c%d9%88%db%8c%d9%88%d8%b1%da%a9-%d9%be%d8%a7%db%8c%db%8c%d8%b2-%d8%b2%d9%85%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-2020-ready-to-wear-%da%a9%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%b4/

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0