چگونه در خرید کفش عید گول نخوریم؟

چگونه در خرید کفش عید گول نخوریم؟

معمولاً ظاهر کفش ها فریبنده و زیباست. کافی است همین کفش زیبا را چند ساعت بپوشید تا پاهایتان تاول بزنند. انتخاب کفش راحت کار ساده ای نیست. اگر سر و کار شما با یک فروشنده حیله گر باشد، همه چیز دست به دست هم می دهد تا انتخاب شما اشتباه رقم بخورد. در ادامه، ۶ راهکار ساده برای انتخاب کفش راحت را بررسی خواهیم کرد.

بهترین کفش، کفشی است که پاشنه ای متوسط (تقریبا ۲ سانتی متری) دارد و نوکش گرد است و به پنجه ها آسیب نمی زند. در خرید کفش به این نکته دقت داشته باشید که پاشنه اش زیاد بلند نباشد و اگر اصرار دارید کفش پاشنه بلند بپوشید دست کم آن را پهن و یکدست انتخاب کنید تا بهتر بتوانید تعادل تان را حفظ کنید.

خرید کفش عید

خرید کفش عید زنانه

می دانید چرا مراکز خرید کفش معمولا شب ها شلوغ تر از روزها هستند؟ دلیلش این است که مردم می خواهند در ساعات پایانی روز کفش بخرند تا به این ترتیب با احتساب ورم کردن پاهایشان در این ساعات، کفشی با اندازه مناسب برای خود انتخاب کنند. به عبارت دیگر اگر روز کفش بخرید ممکن است در شب، وقتی پاهایتان در اثر پیاده روی ورم می کنند، حس کنید کفش ها پاهایتان را می زنند و برایتان کوچک شده اند.

«خانم این کفش موقع پوشیدن باز می شود و در پا های شما جا خوش می کند»، «به آن عادت می کنید» و «خیالتان راحت، یک هفته بپوشید همه چیز حل است، اگر مناسب نبود قول می دهم کفش را برایتان عوض کنم»

بله، کفش ها را برایتان عوض می کنند، اما مطمئن باشید این ها همه راهکار های فروش است که با آن ها شما را گول می زنند. کفش راحت همان روز اول باید راحت باشد. در غیر این صورت در درازمدت شما را اذیت خواهد کرد.

 

در کفش های پاشنه بلند، کفی میزان فشار به پا را اندکی کاهش می دهد. برخی از کفش های پاشنه بلند در بخش پنجه بسیار نازک هستند. کفی باعث می شود از فشار وارده به پنجه های شما کاسته شود. برای کفش های تخت نیز ماجرا به همین گونه است. کفی از ایجاد فشار و تنش به پا ها جلوگیری می کند. برای انتخاب کفش راحت مورادی را انتخاب کنید که اولاً کف آن ها ضخیم باشد. ثانیاً داخل کفش، کفی تعبیه شده باشد.

در صورتی که کفش شما فاقد کفی است، باید اندازه آن را طوری انتخاب کنید که با گذاشتن کفی جداگانه، کفش به پایتان تنگ نباشد. سایز کفشتان را اندکی بزرگ تر انتخاب کنید.

 

پاشنه های پهن

البته برای برخی مراسم خاص پاشنه های باریک شاید زیباتر جلوه کنند. اما در کل هرچه پاشنه کفش شما پهن تر باشد، موقع پوشیدن راحت تر خواهد بود. پاشنه پهن میزان فشار را بر روی پا های شما کاهش می دهد. در صورتی که به سلامت پاهایتان اهمیت می دهید و انتخاب کفش راحت را در دستور کار دارید، این مورد را حتماً لحاظ کنید. برای استفاده مداوم و روزمره، استفاده از کفش هایی که پاشنه آن ها باریک است کار عاقلانه ای نخواهد بود.

 

خرید کفش عید

خرید کفش عید پاشنه دار

بند های عریض

موقع انتخاب کفش راحت هرچه بند کفش ها پهن تر باشد پوشیدن آن ها ساده تر خواهد بود. اگر به پوشیدن کفش های باز عادت داری، مواردی را انتخاب کنید که بند آن ها پهن باشد. این بند ها پای شما را داخل کفش ثابت نگه می دارند و به ثبات حرکت شما کمک خواهد کرد. هرچه بند ها نازک تر باشند، پا های شما بیشتر اذیت می شوند. موقع حرکت با بند های نازک، احتمال پیچ خوردن پا نیز افزایش می یابد.

 

مواد طبیعی

کفش های جیر و چرم معمولاً قالب پای شما می شوند. هنگامی که این کفش ها را می پوشید کاملاً احساس راحتی می کنید. مثل این است که با پایتان چفت و بست شده باشند. از سوی دیگر، مواد مصنوعی و پلاستیکی این خاصیت را ندارند. این کفش ها یکی از عوامل اصلی اذیت شدن پا و تاول زدن هستند.

 

ثبات کفش

ثبات کفش یکی از مهمترین عوامل انتخاب کفش راحت است. علاوه بر پاشنه های پهن، طراحی برخی کفش ها استاندارد نیست. ممکن است هنگام حرکت باعث پیچ خوردن پاهایتان شود و حتی چند ماه شما را اذیت کند. همچنین، کفش هایی که ثبات مناسبی ندارند برای ستون فقرات بسیار خطرناک هستند.

برای بررسی ثبات کفش، آن ها را روی یک سطح صاف و طراز قرار دهید. با انگشت خود تلنگر کوچکی به آن بزنید. در صورتی که کفش ها تلو تلو بخورند یا بر زمین بیفتند، در انتخاب کفش راحت دچار اشتباه شده اید. بهتر است مورد دیگری را امتحان کنید.

 

موارد خاص

اگر از موارد خاصی رنج می برید، باید در انتخاب کفش راحت چند برابر وسواس داشته باشید. به عنوان مثال خار پاشنه و کف پای صاف مواردی هستند که در نحوه انتخاب کفش دخیل خواهند بود. کسانی که کف پای صاف دارند، بهترین گزینه برای آن ها کفش کتانی است. همچنین بهتر است از کفی طبی مخصوص پا های صاف استفاده کنند.
خار پاشنه نیز جزو مواردی است که قابل درمان است. در طول دوره درمان کفش های کتانی با کفی طبی (ترجیحاً ژله ای) بپوشید. کفش های ورزشی و اسنیکر ها در رنگ ها و طرح های متفاوت عرضه می شوند. تقریباً می توان آن را با بیشتر سبک های پوشش به پا کرد.

بهتر است کسانی که از این موارد خاص یا مشابه رنج می برند، تنها برای مراسم و دیدار های خاص از پاشنه بلند استفاده کنند. سلامتی از هر چیزی اهمیت بیشتری دارد.

 

در خرید کفش هرگز حرف فروشنده ای را که می گوید کفش کوچک تر بردارید چون به مرور زمان جا باز می کند نپذیرید! در نظر داشته باشید که کفش های روباز برای بچه ها چندان مناسب نیستند و آنها نمی توانند تعادل شان را با این نوع کفش ها حفظ کنند. کفش های پاشنه دار هم برای دختربچه های کم سن و سال مضر هستند و ممکن است باعث پیچیدن مچ پا یا زمین خوردن شان شوند.


چگونه در خرید کفش عید گول نخوریم؟

منب نمناک
https://namnak.com/خرید-کفش-عید-.p65531

چگونه در خرید کفش عید گول نخوریم؟

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0