افراد موفق چگونه فکر می کنند؟

چیزهایی که نباید در مورد خودتان بگویید

افشای جنبه های منفی شخصیت خود در کار می تواند تاثیر مخربی بر روی حرفه شما داشته باشد.

در این مقاله، که در ابتدا در LinkedIn Pulse منتشر شد، دکتر تراویس برادبری (Dr. Travis Bradberry) توضیح می دهد که این چشم انداز می تواند تاثیرات منفی را برای کار شما به همراه داشته باشد. اگر خود را به طور کامل برای همکاراناتان تشریح کنید، هرگز نمی توانید یک شبکه حرفه ای از کارکنان قوی داشته باشید ، زیرا افشای موارد اشتباه می تواند تاثیر منفی بر روی حرفه تان داشته باشد.

نشان دادن جنبه های درستی از کاراکتر و شخصیتتان، یک کار هنرمندانه است. افشاگری هایی که به نظر می رسد هیچ ارتباطی با کاراکتر کاری شما ندارند تنها می توانند شما را به فردی نامطمئن تبدیل کند و هیچ نتیجه ی مثبتی برای شما به همراه نخواهند داشت.

روشی که برخی از افراد موفق از آن استفاده می کنند این است که قبل از عبور از خط قرمزها، دیگر چیزی را در مورد خود برملا نمی کنند، زیرا هنگامی که چیزی را به اشتراک گذاشتی، دیگر راه برگشتی نداری.

تالنت اسمارت بیش از یک میلیون نفر را مورد آزمایش قرار داد و دریافت که بالاترین سطح عملکرد مخصوص افرادی است که هوش هیجانی بالایی دارند (۹۰ درصد از بهترین بازیگران هر عرصه کاری). مردمی با هوش هیجانی در خواندن ذهن دیگران تخصص دارند و لذا همین هوش هیجانی به آنها کمک می کند تا بدانند چه چیزی را باید در هنگام همکاری با دیگران، در مورد خودشان بیان کنند و چه چیزی را نباید بیان نمایند.

لیست زیر شامل ۱۲ مورد از شایع ترین مواردی است که همواره مردم با نشان دادن آن ها، کاراکتر حرفه ای خود را یه طور اشتباهی نمایش می دهند

 1. آنها نشان می دهند که از کار خود متنفر هستند.

آخرین چیزی که هر کسی می خواهد در کارش بشنود، این است که کسی بگوید که چقدر از این کار متنفر است. به زبان آوردن این جمله شما را به یک فرد منفی تبدیل می کند که یک بازیکن تیمی قوی نیست و افراد تیم از او گریزان خواهند بود.

این نگرش موجب پایین آمدن روحیه گروه می شود. کارفرمایان به سرعت افرادی را که دارای چنین روحیه ای هستند از تیم خود حذف می کنند و آن ها را با داوطلبین مشتاق که حاضرند به سرعت جای این افراد را پر کرده و در کارهای تیمی مشارکت نمایند جایگزین می کنند.

همچنین بخوانید: طرز فکر انسانهای موفق
 1. آنها فکر می کنند که یکی از افراد، بی کفایت است و این تفکر خود را بیان می نمایند

همیشه در هر محل کار، افراد بی سواد و بی کفایت وجود دارند و همه نیز معمولا می دانند که او چه کسی است. اگر از قدرت کافی برای کمک به آن ها و یا کنار گذاشتنشان برخوردار نیستید، پس با صحبت در مورد بی کفایتی ها و بی عرضگی های این افراد هیچ چیزی به دست نخواهید آورد.

صحبت در مورد بی کفایتی همکار شما تنها به عنوان تلاشی برای بهتر نشان دادن خودتان دیده می شود نه هیچ چیز دیگر. علاوه بر این، همکاران شما ممکن است رفتار بالعکسی را نشان دهند و به جای تصدیق کلامتان، شما را به دلیل صحبت در مورد آن همکار متهم نمایند.

 1. بیان مقدار پولی که به دست می آورند

والدین شما ممکن است دوست داشته باشند همه چیز را درباره ی مقدار وجهی که در هر ماه به دست می آورید بدانند، اما در محل کار، صحبت در این مورد فقط باعث ایجاد جوی منفی و مسموم می شود. واریز حقوق به صورت کاملا عادلانه غیر ممکن است، و لذا مقایسه مستقیم خودتان با همکاران دیگر امر معقولی نیست.

به محض اینکه همه بدانند چقدر حقوق دریافت می کنید، همه‌ی کارهایی که در محل کار انجام می دهید با حقوق دریافتی تان مقایسه می شود. درست است که این امر وسوسه کننده است و شما دوست دارید چک حقوق و دستمزد خود را از سر کنجکاوی با چک حقوق دوستتان مقایسه کنید، اما از لحظه ای که این کار را انجام می دهید، هرگز دوباره با یکدیگر دوست نخواهید بود و همه کارهایتان به زیر ذره بین می رود.

ناگفتنی های محل کار

ناگفتنی های محل کار

 1. بیان عقاید سیاسی و مذهبی خود.

اعتقادات سیاسی و مذهبی مردم نشان دهنده هویتشان است و صحبت بی محابا در مورد این عقاید کار درستی نیست. مخالفت با دیدگاه های دیگران می تواند به سرعت درک آن ها را نسبت به شما تغییر دهد. مقابله با ارزش های کلیدی سایر افراد یکی از بدترین کارهایی است که می توانید انجام دهید.

افراد با سیاست ها و مذاهب مختلف به طور متفاوتی رفتار می کنند، اما بیان ارزش ها و اعتقاداتتان به سرعت می تواند عده ای از افراد را تحریک کرده و یا با شما دشمن کند.

چنین مواردی می تواند به درگیری در میان شما و افرادتان منجر شود و لذا به هیچ وجه توصیه نمی شود.

مردم همواره در راستای آرمان ها و اعتقادات خود عمل می کنند، و القای ارزش های خود به آنها یک کار مخاطره آمیز است. به اعتقادات دیگران بدون القای نظر خود گوش فرا دهید، زیرا باعث ایجاد تناقض و شروع درگیری بین شما و آنها می شود که در محیط کار اصلا خوشایند نیست.

همچنین بخوانید: طرز فکر ثروتمندان
 1. برملا نمودن آنچه که در فیس بوک انجام می دهند.

مطمئنا رئیس شما وقتی وارد حساب فیس بوکش می شود دوست ندارد عکس های شما را در حالی که در حال نوشیدن تکیلا در تایلند هستید ببیند. راه های زیادی وجود دارد که می توانید در فیس بوک به عنوان یک فرد نا مناسب به نظر برسید و تصویر ذهنی بدی از خود به جای بگذارید. این تصویر بد می تواند به چیزی که شما پوشیده اید، جوری که خود را نشان می دهید، کاری که انجام می دهید یا حتی تصویر دوستانتان باز گردد.

 1. بیان آنچه که در اتاق خواب انجام می دهند.

زندگی جنسی شما کاملا از دنیای کارتان جداست و چه یک زندگی توام با ارتباطات پی در پی داشته باشید یا کاملا خالی، اطلاعات آن هیچ ربطی به محل کارتان ندارد. بیان چنین صحبت هایی نه تنها ممکن است باعث تمسخر شما شود، بلکه ممکن است باعث ناراحتی و ایجاد احساس معذب بودن در سایر کارکنان شود.

عبور از این خط قرمز باعث ایجاد شهرت بدی برای شما می شود.

چیزهایی که در محل کار نباید بگویید

چیزهایی که در محل کار نباید بگویید

 1. بیان تفکراتتان در مورد کارهایی که سایر کارکنان در اتاق خوابشان انجام می دهند

قطعا تمام افرادی که با شما کار می کنند تمایلی ندارند که شما بدانید آن ها در اتاق خوابشان چه می کنند. این منصفانه نیست که بدان ها نشان دهید در مورد زندگی عشقیشان چه تصوراتی دارید.

هر چیزی از تصورات غلط در مورد زندگی جنسی همکارتان گرفته تا بیان نظرات نیش و کنایه داری مانند «سر به هوا بودنت به خاطر این است که تازه داماد هستی» می تواند نظر دیگران را در مورد شما عوض کند و شما را همانند فردی منفی جلوه دهد.

 1. داشتن اهداف خودخواهانه

اعلان جاه طلبی های خود در محل کار زمانی که این جاه طلبی ها در تضاد با منافع دیگر افرادی است که با آنها کار می کنید و یا در تضاد با منافع شرکت است سبب می شود که شما به عنوان فردی خودخواه و بی تفاوت به نظر آیید.

کارکنان بزرگ کسانی هستند که می خواهند تمام تیم به موفقیت برسند. صرف نظر از هدف واقعیتان، اعلام اهداف خودخواهانه تان به شما هیچگونه کمکی نمی کند و فقط باعث متفرق شدن افراد از اطراف شما می شود.

 1. بیان رفتارهایی که در کالج داشته اید

گذشته ی شما می تواند چیزهای زیادی را در مورد شما برملا کند. فقط به این دلیل که شما ۲۰ سال پیش کارهای غیر عادی و احمقانه ای انجام دادید، سبب نمی شود که مردم با خود فکر کنند که از آن به بعد قضاوت ها و رفتار بی عیب و نقصی خواهید داشت.

 1. صحبت در مورد مصرف الکل در آخر هفته

شما ممکن است تصور کنید صحبت کردن در مورد مصرف زیاد الکل در طول آخر هفته و مست شدنتان بر چهره ای که در محل کار از خود ساخته اید هیچ تأثیری ندارد. چرا که اگر شما یک کارمند خوب هستید، پس باز هم یک کارمند خوب خواهید، اما متاسفانه این امر درست نیست به اشتراک گذاشتن این حقایق باعث نمی شود که مردم فکر کنند شما یک آدم بسیار خوش مشرب هستید.

 1. شوخی های توهین آمیز.

جوک های توهین آمیز باعث می شوند که افراد دیگر از برقراری ارتباط با شما احساس وحشت کنند و شما در نظر آن ها به یک انسان ترسناک تبدیل خواهید شد. این جوک ها چندان خنده دار نیستند و بیشتر، برای تحقیر طرف مقابل به کار گرفته می شوند.

در هنگام شوخی باید میزان صمیمیت خود را با طرف مقابل در نظر بگیرید و پای خود را از گلیمتان فراتر نگذارید. اگر کسی از همکاران و یا نزدیکان شما، از شوخی هایتان ناراحت می شود و یا شوخی های شما باعث آزار وی می گردند، پس بهتر است دست از شوخی کردن بردارید.

 1. بیان صادقانه همه چیز

وقتی نوجوان کم سن و سالی بودم، به مربی بیس بالم گفتم که در دو هفته قبل تمرین را به طور کامل کنار گذاشته ام. کاری که او کرد این بود که برای دو هفته آینده، من را در نیمکت ذخیره ها نگاه داشت. پس از آن دو هفته، همه چیز بدتر شد و من با اینکه دیگر می خواستم بازی کنم اما باز هم بر روی نیمکت نگه داشته شدم و تمام اینها تقصیر خودم بود.. زیرا قبل از اینکه از تصمیمم مطمئن شوم بی محابا آن را مطرح کرده بودم.

همین اتفاق زمانی رخ می دهد که شما به مردم می گوید توسط شغلتان به دام افتاده اید. هنگامی که شما نشان می دهید در حال برنامه ریزی برای ترک شغل خود هستید، ناگهان به عنوان عامل هدر دهنده ی وقت افراد دیگر در نظر گرفته شده و کنار گذاشته خواهید شد.

بنابراین حتی اگر می خواهید شغل خود را تعییر دهید نیازی نیست که به افراد دیگر در مورد آن چیزی بگویید. در غیر این صورت، در نهایت کنار گذاشته شده و بیکار خواهید ماند.


نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
 • کل (0)
مقایسه
0