با جزایر قناری آشنا شوید

GHAnari

اگر برای نوروز ۹۳ قصد یک گردشگری متفاوت را دارید پس پیشنهاد میکنیم با جزایر قناری بیشتر آشنا شوید.

شاید تا کنون بارها نام جزایر قناری را شنیده باشید، جزایر قناری در واقع مجموعه ۷ جزیره ای است که در اقیانوس اطلس گرد هم آمده اند و نزدیکی خاصی به مراکش دارند و این مراکشی ها هستند که ادعای مالکیت آن را دارند. از طرفی جزایر قناری بخشی از اسپانیاست و مردم اسپانیا آن را از آن خود می دانند.

به گزارش آلامتو به نقل از agencytravel ؛ کسانی که به جزایر قناری سر زنده اند دو جزیره را مهم تر و دیدنی تر از سایر جزایر دریافته اند و آن دو جزیره با نام های تته ریف و گرن کاتاری مشهورند. پایتخت کلی این هفت جزیره شهری به نام لاس پالماس است که در واقع در جزیره گرن کاتاری واقع شده است. بزرگترین شهر جزیره تته ریف هم ساتتاکروز است که در بخش شرقی این جزیره واقع است و شهر بسیار مهمی از نظر گردشگری می باشد.

آب و هوای جزایر قناری چگونه است ؟

آب و هوای این جزایر در واقع مثل سایر جزایر جذاب و بهاری است. تابستان ها این دما از ۲۵ درجه سانتی گراد تجاوز نمی کند و زمستان ها خم حدود ۱۷ یا ۱۸ سانتی گراد است که آب و هوای این جزیره باعث شده در ۴ فصل تعداد گردشگران زیادی روانه این جزایر شوند و خاطرات خوبی بسازند.

چگونه به جزایر قناری برویم ؟

راحت ترین و بهترین راه برای رسیدن به جزایر قناری این است که از هواپیما و خطوط هوایی استفاده کنید. این گونه هم امنیت بیشتری دارید و هم از طوفان های ناگهانی اقیانوسی در امام خواهید بود. فرودگاه های دو شهر تنه‌ریف و گرن کاناری از همه شلوغ تر هستند و اما بلیط سایر جزایر گرانتر است و محدودیت های بیشتری برای ساعات پروازی دارند.

جزیره تته ریف دو فرودگاه به نام های ریناسوفیا و لوس رودنوس دارد که اولی فرودگاه جنوبی و دمی فرودگاه شمالی این جزیره محسوب می شود و بیشتر تردد ها از این جا صورت می گیرد. البته در فرودگاه ها اتوبوس برای تردد بین شهرهای جزیره وجود دارد و می توانید در ساعاتی غیر از دوازده تا ۵ صبح از آن ها استفاده کنید. اما اگر در این ساعات به فرودگاه رسیدید باید از تاکسی ها استفاده کنید که کرایه ای بسیار زیاد دارند.

اقامت گاه های جزایر قناری

توریست هایی که به این منطقه می آیند علاقه زیادی دارند که در نزدیکی دریا سکونت داشته باشند و از امکانات تفریحی بازی های آبی آن جا که اغلب در اقیانوس آتلانتیک یا اطلس فراهم شده بهره مند شوند. بنابراین سعی کنید در هتل ها برای استفاده از تفریحات آبی هتل هایی را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد به راحتی از امکانات آبی استفاده کنید.

با رفتن به جزایر قناری دوباره جوان شوید!

این عنوان در واقع شعادی است که اداره گردشگری اسپانیا برای گردشگران جزایر قناری بکار می برد. دلیل این شعار هم این است که دیدنی های جزایر قناری از رویایی ترین دیدنی هایی است که شما ممکن است آن را تجربه کرده باشید. در واقع گشت و گذار در خیابان های زیبا، استراحت زیر درختان سر سبز و با رایحه علف های خوش بو شما را با رخدادی جدید آشنا می کند و شما را دوباره جوان می کند.

دیدنی های جزایر قناری

به محض اینکه به این مکان و منطقه پا بگذارید با جاذبه ای به نام اِل تِیده روبرو می شوید که در واقع آتشفشان بزرگی است که در سال ۲۰۰۷ ثبت جهانی شده است. از این کوه آب های معدنی زیادی روانه می شود که برای درمان مورد استفاده قرار می گیرد.

روستای آناگا هم کوه هایی دارد که می توانید از آن برای کوه نوری استفاده کنید البته ارتفاعات این روستا ممکن است موجب شود که سردتان بشود پس لباس گرم برای این مکان به همراه داشته باشید.

کوه نوردی و دیدن جاذبه های طبیعی کاتاری بسیار خوش استقبال است. پارک ملی گاراخونای جای خوبی است که می توانید در آن به دیدن هزاران گونه نادر طبیعی و جانوری بروید، اگر توان دارید تا بالای کوه بروید و بعد از چشم انداز زیبای آن مکان حتما دیدن کنید. می توانید حتی از باشگاه های گلف این بخش استفاده کنید و به خوبی از آن لذت ببرید.

در کنار تمام زیبایی هایی که در این ۷ جزیره می توانید ببینید روکوسینکادو حرفش جداست. در واقع روکوسینکادو که بومی های آن منطقه آن را انگشت خدا می نامند، صخره ای بلند است که به طور عمودی به طرز شگفت انگیزی ایستاده و معلوم نیست این تخته سنگ کی می خواهد این مدل ایستادن خود را رها کند. بومی ها می گویند این پدیده با انگشت خدا ایستاده است.  سالانه تعداد بیشماری گردشگر به این مکان می آیند و حیرت زده آن جا را ترک می کنند.

غذاهای عمومی این منطقه چیست؟

غذاهایی که در این منطقه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار می گیرد غذاهایی است که از ترکیب غذاهایی نظیر اسپانیا لاتین و آفریقا است. عمده مواد غذایی که شما می توانید ببینید در واقع چیزی است که ترکیبی از ماهی و گیاهان معطر است. اگر به رستوران ها بروید یکی از غذاهایی که شما را دعوت به خوردن آن می کنند چیزی جز خوراک ماهی سانکوچو کاناریو با سس موخو است که بسیار لذیذ می باشد. اساس این غذا ماهی نمک سود شده است.

حیوانات این جزیره کدام حیوانات هستند.

در این جزیره گونه های حیوانی زیادی می توانید ببینید که عمده آن پرندگان هستند اما طوطی ها و کاسکو ها بیشترین و بامزه ترین حیوانات این جزایر به حساب می آیند.

منبع


نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0