بیوگرافی سالار کمانگر

Salar Kamangar

سالار کمانگر در حال حاضر یکی از جوانترین افرادی است که در شرکتی به بزرگی و عظمت گوگل توانسته به سمت های مدیریتی بالا دست یابد که آخرینش مدیرعاملی یوتیوب است.

کمانگر جوان که پس چاد هورلی مدیرعامل یوتیوب شد، متولد ۱۳۵۵ خورشیدی در تهران و یک ایرانی تبار موفق در میان نام های بزرگ دنیای فناوری است.

تحصیلات سالار جوان هیچ ربطی به شغل فعلی اش ندارد. او فارغ التحصیل رشته بیولوژِژی از دانشگاه استمفورد است، اما حالا در دنیای پرطرفدار فناوری می درخشد.

عکس سالار کمانگر

کمانگر ۲۲ ساله بود که به گوگل راه یافت و از جمله کارمندان قدیمی این شرکت بزرگ به شمار می رود. او ۷ سال بعد و در حالی که هنوز به ۳۰ سالگی نرسیده بود به یکی از کلیدی ترین و مهمترین کارمندان گوگل تبدیل شد.

وی در سال ۱۹۹۸ و پس از پایان تحصیلاتش به گوگل پیوست ولی پله های ترقی را به ترتیب و نه یک شبه پیمود.

یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین موفقیت های این ایرانی تبار ابداع سیستم تبلیغات گوگل یا Google Adwsrds است که باعث درآمدزایی بسیار زیادی برای گوگلی ها شده است. ضمن اینکه به پیشرفت و درخشش کمانگر هم کمک شایانی کرده است.

نهمین کارمند گوگل، این روزها در راس هرم بزرگترین سایت به اشتراک گذاری فیلم در دنیا یعنی همان یوتیوب قرار دارد که گوگل آنر ا درسال ۲۰۰۶ میلادی و به قیمت ۱/۶۵ میلیارد دلار خریداری کرد.

مدیر جوان و ۳۶ ساله حال حاضر یوتیوب پیش‌تر معاون بخش برنامه‌های تحت وب گوگل نظیر جیمیل، اورکات، تقویم گوگل، بلاگر، پیکاسا و… بوده است.

او اولین طرح تجاری شرکت گوگل را ارائه کرده و مسئولیت فعالیتهای مالی و قانونی گوگل را از ابتدا به عهده داشته است.

کمانگر  اکنون مدیریت پروژه Google TV که تحت زیرمجموعه Youtube قرار گرفته نیز هست.

عکس سالار کمانگر

این مدیر جوان در مصاحبه ای که چند سال پیش با مجله معروف businessweek انجام داد در این باره که چگونه بعد از گرفتن مدرک در رشته بیولوژی و درس خواندن در حوزه پزشکی سر از  فناوری اطلاعات درآورد، حرفهای جالبی می زند:

اوایل که به مدرسه می‌رفتم ، بسیار مشتاقانه خیال پزشک شدن را در سر می‌پروراندم ،تا اینکه زمانی را به تماشای طبابت پزشکان اختصاص دادم. از آن به بعد بسیار مشتاق شدم که دانشمند شوم. ولی هر چه می گذشت بیشتر متوجه می‌شدم که این کار هیجان‌آور نیست. بعدها وقتی دو هفته به صورت پاره‌وقت در گوگل مشغول شدم، فهمیدم کارهایی که در گوگل درگیرشان می شوم،  به من انرژی می‌دهد. درسی که من آموختم این بود که تنها تصور و خیالی که از یک کار داریم کافی نیست و باید مطمئن شویم که یک حرفه به صورت روزانه هیجان و انگیزه لازم را فراهم می‌کند.

او از بودن در اتاقی که در آن گروهی از افراد خلاق هستند و اختیار این را دارد که با آنهاموافق و یا مخالف باشد و نیز درباره بهتر کردن محصولات یا وضعیت داد و ستد صحبت

حرف های او برای کسانی که می خواهند سالار کمانگر دیگری بشوند هم شنیدنی است:

ذهنتان را مشغول بدست آوردن یک شغل و کار عالی نکنید. به سمت شغلی بروید که علاقه دارید و به آن جذب شوید و بعد از مدتی در آن شغل پیشرفت کرده و به مقام های بالای آن برسید.

عکس سالار کمانگر

بیوگرافی سالار کمانگر

کمانگر شش ماه پیش در نشستی درباره آینده یوتیوب و برنامه هایی که برای این سایت به اشتراک گذاری ویدئو با همکارانش دارد، به نکات جالب و حتی حیرت انگیزی اشاره کرد و درباره افزایش بعدها با همکاری بیننده نظر داد.

عکس سالار کمانگراو صحبت از بعد چهارم، پنجم و ششم کرد. سالار با بیان مثالی از یک بیننده که مشغول تماشای مسابقه ای به صورت سه بعدی است توضیح داد که منظور از این بعدهای اضافه چیست. وقتی بیننده امکان انتخاب دوربین را در هر لحظه دارد بعد چهارم مطرح است. بعد پنجم به معنای ارتباط لحظه ای با دیگرانی است که در حال تماشای مسابقه اند (حتی اگر در استادیوم و از نزدیک در حال تماشای مسابقه هستند) و منظور او از بعد ششم نیز برخورداری از توان تعییر نتیجه مسابقه با حضور مجازی در صحنه است (همانطور که حاضرین در استادیوم امکان اثرگذاری غیر مستقیم در نتیجه را دارند).

کمانگر اخیرا در ویدئوی که در یوتیوب خبر تعطیل شدن یوتیوب را اعلام کرده بود که خیلی زود مشخص شد دروغ اول آوریل یا همان دروغ سیزه خودمان است.


نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0