جاهای دیدنی و توریستی شهر ترومسو نروژ

ترومسو (به نروژی: Tromsø) یا ترومسا (به فنلاندی: Tromssa)، شهری در شهرستان ترومس در نروژ شمالی است. این شهر هجدهمین شهر بزرگ نروژ ازنظر مساحت و هفتمین شهر این کشور ازنظر جمعیت است.ترومسو در قرن سیزدهم توسعه یافته و یکی از مکان‌های ماهیگیری مهم و نیز موقعیتی محبوب برای دیدن شفق شمالی معروف نروژ محسوب می‌شود. موقعیت شمالی ترومسو و بندر طبیعی آن به افراد اطمینان می‌دهد که این شهر برای فعالیت‌های مختلف اهمیت زیادی دارد. بیشتر قایق‌ها و کشتی‌های کروز در این ناحیه رفت و آمد می‌کنند.

 1. موزه دانشگاه ترومسو:

موزه دانشگاه ترومسو-norway-tromso-university-museum

موزه دانشگاه ترومسو یک مکان عالی برای آغاز تور مسافرتی شماست و می‌تواند جذابیت زیادی برای شما داشته باشد. در کنار حقایق جذاب و شگفت انگیز، تمرکز بر روی مردم محلی منطقه و کاشف معروف یوهان آدریان جاکوبسن، این موزه همچنین جاذبه توریستی برتر نروژ یعنی شفق شمالی را به خوبی به تصویر می‌کشد.

 1. باغ گیاهی ترومسو:

باغ گیاهی ترومسو

باغ گیاهی ترومسو و مجموعه بی نظیر آن یکی از مواردی است که باید در لیست بازدید مسافران قرار گیرد. علی رغم برفی که در این منطقه وجود دارد ، فصل شکوفه دادن گل‌ها از اوایل ماه مه آغاز می‌شود و به افرادی که از این ناحیه بازدید می‌کنند گل‌های زیبای زرد و صورتی را هدیه می‌دهد. تا زمانی که زمستان در این ناحیه آغاز می‌شود شکوفه دادن گل‌ها ادامه خواهد داشت.

 1. کلیسای Elverhøy:

کلیسای Elverhøy

در غرب شهر ترومسو کلیسای زیبایی قرار دارد که با نام کلیسای Elverhøy شناخته شده و مشهور است. این کلیسا در سال ۱۸۰۳ ساخته شده است. این ساختار چوبی قرمز رنگ در ابتدا در موقعیت کلیسای جامع شهر واقع شده بود اما در سال ۱۸۶۱ به مکان دیگری منتقل شد و دوباره ۱۰۰ سال دیگر به موقعیت فعلی خود در ترومسو برگردانده شد. ویژگی های داخلی قابل توجه شامل محراب و Madonna قرون وسطی حک شده بر روی چوب است.

 1. Arctic Cathedral:

Arctic Cathedral

قبل از پل ترومسو در سرزمین اصلی یک کلیسای زیبا قرار دارد که با عنوان Arctic Cathedral شناخته شده است. این نمونه برجسته از معماری مدرن جسورانه در سرتاسر نروژ رایج است و توسط فردی به نام Jan Inge Hovig در سال ۱۹۶۵ طراحی شده است.

 1. کلیسای جامع ترومسو:

کلیسای جامع ترومسو

کلیسای جامع ترومسو در جنوب غربی اسکله اصلی در مرکز شهرستان واقع شده و در سال ۱۸۶۱ ساخته شده است. محراب چوبی کلیسا،کپی دیدنی و جذاب از رستاخیز آدولف Tidemand است. دیگر ویژگی‌های مهم این کلیسا شامل پنجره‌های بزرگ شیشه ای رنگی در مقابل کلیساست که توسط فردی به نام Gustav Vigeland طراحی شده و در سال ۱۹۶۰ نصب شده است.

 1. مرکز علوم شمال نروژ:

مرکز علوم شمال نروژ

مرکز علوم شمال نروژ به بازدید کنندگان اجازه می‌دهد نگاه نزدیک و هیجان انگیزی به شفق شمالی نروژ داشته باشند. علاوه بر این، مرکز علوم شمال نروژ به بازدید کنندگان اجازه می‌دهد پدیده‌های منطقه‌ای را مورد کاوش قرار دهند.

 1. Polaria:

Polaria

زمانی که به ترومسو سفر می‌کنید نباید بازدید از Polaria را از دست بدهید. این موزه زیبا و منحصر به فرد به هر چیزی که مربوط به قطب شمال باشد اختصاص داده شده است.این موزه تنها چند دقیقه از مرکز ترومسو فاصله دارد و می‌تواند زیبایی‌های بی نظیری در اختیار بازدید کنندگان قرار دهد. نمایشگاه‌های مبتنی بر دانش و سینمای پانورامایی که حیات وحش قطب شمال را به تصویر می‌کشد می‌تواند برای افراد جذاب باشد.

 1. کوه Fløya:

کوه Fløya

ترومسو تعداد قابل توجهی کوه دارد. در میان این کوه‌ها کوهی به نام Fløya وجود دارد که از بالای آن می‌توانید دید خوبی به شهر داشته باشید. سایر مواردی که در اطراف وجود دارد دسترسی دشواری دارند اما بعد از بازدید از این موارد به این نتیجه خواهید رسید که ارزش این کار را داشته است. برای اینکه از زیبایی‌های این منطقه لذت ببرید سری به Lyngen Alps، کوه Tromsdaltind در ترومسو و کوه Istindan در باردو بزنید.

 1. فستیوال چراغ‌های شمالی:

فستیوال چراغ‌های شمالی-norway-tromso-northern-lights-festival

فستیوال چراغ‌های شمالی که در سال ۱۹۸۸ بنیان گذاری شده است سالانه در اواخر ژانویه و اوایل فوریه برگزار می‌شود. این فستیوال افراد زیادی را از سرتاسر جهان به خود جذب می‌کند.

 1. Skansen:

جاهای دیدنی و توریستی شهر ترومسو نروژ

Skansen قدیمی ترین خانه در ترومسوست. پایه‌های این بنا که حتی قدیمی تر از این ساختمان زیبا و خانه‌های کوچک‌تر اطراف آن است، باقی مانده ای از قرون وسطی محسوب می‌شود و قدمت آن به قرن سیزدهم بر می‌گردد.

 1. Hella:

جاهای دیدنی و توریستی شهر ترومسو نروژ

در بیست مایلی جنوب ترومسو در سمت شرقی جزیره Kvaløy روستایی با نام Hella قرار دارد که در آن موزه روبازی وجود دارد. زمانی که به این منطقه سفر می‌کنید بهتر است سری به ابشار Kvinnafossen بزنید که بین Leikanger و Hellaواقع شده است. این ابشار در طول بهار جذابیت خاصی خواهد داشت.


نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
 • کل (0)
مقایسه
0