خشن ترین و بی رحم ترین حیوانات دنیا+عکس

در اینجا شما را با موجودات بی‌رحمی آشنا خواهد کرد در همنوع‌خواری بی‌همتا و مشهور هستند.تصاویر این جانوران را درببینید و در باره‌شان بخوانید تا با نحوه زندگی آنها آشنا شوید.

به گزارش آلامتو به نقل از جام جم آنلاین؛ همنوع خواری در میان حیوانات امر نادر و عجیبی نیست. اما این موجودات در همنوع‌خواری بی‌همتا و مشهور هستند.


۱.مانتیس

بی‌رحم ترین حیوانات جهان

وقتی صحبت از فصل جفت گیری مانتیس‌ها به میان می‌آید، آنوقت درشتی هیکل است که حرف آخر را می‌زند. مشهور است که ماده مانتیس‌ها در حین جفت گیری سر مانتیس نر را از تن جدا کرده و بدنش را می‌خورند. اما مطالعات نشان می‌دهد فقط در یک مورد از هر ۶ مورد جفت‌گیری مانتیس ماده جفت خود را کشته و می‌خورد. بیشتر نرهایی که به قتل می‌رسند کوچک جثه‌تر از همه هستند که طعمه ماده‌های بسیار گرسنه می‌شوند. البته این خوی درندگی ماده مانتیس‌ها در خارج از فصل جفت‌گیری هم مشاهده می‌شود. عکس فوق در اطراف شهر لینکلن ایالت نبراسکای امریکا گرفته شده است.

همچنین بخوانید: کشنده ترین حیوانات جهان

بی‌رحم ترین حیوانات جهان

بسیاری از حیوانات همنوع‌خوار گهگاه دست به این کار می‌زنند اما قورباغه‌های بزرگ آفریقایی علاقه زیادی به خوردن همجنسان خود دارند. انواع بالغ آنها غورباقه‌های کوچکتر از خودشان را می‌خورند. اما لاروها و نوزادان آنها هم بسیار زیاد مورد هدف همجنس‌خواری قرار می‌گیرند. مخصوصا هنگامی که زاد و ولد آنها زیادباشد و جمعیتشان رو به رشد بگذارد، همجنسان طعمه‌هایی آسان و در دسترس هستند. قورباغه‌های بالغ همنوع‌خوار به امر جداسازی و از بین بردن جوانترهایی که بهره هوشی کمتر و یا نقص‌های جسمانی دارند، کمک می‌کنند. با هوش‌ترها خیلی سریع فرار کرده و با فاصله گرفتن از قروباغه های همنوع‌خوار زنده می‌مانند. عکس فوق در باغ وحش دورلی اوماهای نبراسکا در آمریکا گرفته شده است.


۳.خرس قطبی

بی‌رحم ترین حیوانات جهان

این خرس‌های سفید غول‌پیکر یک روی بسیار خشن و بسیار درنده نیز دارند. البته شکار کردن خرس‌های قطبی کوچک جثه و توله خرس‌ها در بین آنها چندان متداول نیست، اما در سال‌های اخیر بیشتر از گذشته اتفاق می‌افتد. شدت یافتن این رفتار در آینده می‌تواند چالش‌هایی را در قطب شمال ایجاد کرده و علائمی هشدار دهنده باشد. یا شاید افزایش سفرها به این منطقه از کره زمین باعث شده انسان‌های بیشتری در آن نواحی حضور داشته و شاهد چنین صحنه‌های خونین باشند. عکس فوق در باغ وحش تولسای اکلاهمای آمریکا گرفته شده است.


۴.سگ ستاینده دم سیاه

بی‌رحم ترین حیوانات جهان

این جانور درنده همنوع‌خوار یکی از بامزه‌ترین اعضاء قلمرو پادشاهی حیوانات است. سگ‌های ستاینده یکی از متهمان اصلی جنایات بی‌رحمانه، همنوع ربایی به‌حساب می‌آیند. ماده‌های شیرده کمبود مواد مغذی رژیم گیاهخواری خود را با کشتن و خوردن نوزادان اقوام نزدیک جبران می‌کنند. به نوعی هم همنوع‌خواری باعث می‌شود که شانس زنده ماندن و رشد کردن بچه‌های سگ‌های دم سیاه همجنس‌خوار نسبت به دیگر همنوعانشان بیشتر شود. تقریبا نیمه از بچه‌های این حیوانات به‌خاطر عادت همنوع خواری از بین می‌روند. عکس بالا در باغ وحش آتلانتا در جورجیای آمریکا گرفته شده است.


۵.مار زنگی کله نیزه‌ای مکزیکی

بی‌رحم ترین حیوانات جهان

مارهای زنگی تازه مادر شده برای بازیافتن سلامتی خود پس از زایمان نیاز به غذا و استراحت اضافی دارند. تقریبا ۷۰ درصد این مارهای زنگی در قلمروشان با خوردن نوزادان مرده و تخم‌های همنوعشان انرژی از دست رفته خود را جبران می‌کنند. همنوع‌خواری به این مارها کمک می‌کند تا قدرت خود را بدون صرف انرژی برای شکار کردن بازیابند. عکس فوق در باغ وحش اس.تی لوئیس ایالت میسوری آمریکا گرفته شده است.


۶.عنکبوت بیوه سیاه جنوبی

بی‌رحم ترین حیوانات جهان

ماده‌های این جانوران در مورد همنوع‌خواری جفت‌هایشان بدنام هستند. در واقع این کشتن و خوردن همنوعان نر در هنگام جفت‌گیری باعث شده که نام بیوه سیاه را بر روی آنها بگذارند. این عادت در بین ماده‌های آنها رواج دارد اما ان را فقط در فصل جفت‌گیریاز خود بروز می‌دهند. این‌طور به‌نظر می‌رسد که هورمون‌های جنسی ماده‌ها به نرها نشان می‌دهند که کدامیک از ماده‌های اماده جفت گیری خیلی گرسنه هستند و بیشتر نرها از نزدیک شدن به آنها اجتناب می‌کنند. عکس بالا در باغ‌وحش آودوبون ایالت نیواورلئان آمریکا گرفته شده است.


۷.اختاپوس

بی‌رحم ترین حیوانات جهان

در اختاپوس‌ها جنسیت می‌تواند در مرگ و زندگی مؤثر باشد. گاهی اوقات نرها که جثه کوچکتری دارند در حین جفت گیری توسط اختاپوس‌های ماده خفه شده و به قتل می‌رسند. اختاپوس‌های افلاطونی نیز گاه‌ گاه یکدیگر را می‌خورند. این امر شاید برای این باشد که غذاای حجیم‌تر و مغذی‌تری از علف‌های دریایی و صدف‌های دو کفه‌ای که غذای معمولی انها است را برای خود دست و پا کنند. عکس فوق در آزمایشگاه خلیج اسپایس من منطقه پاناکی ایالت فلوریدای امریکا گرفته شده است.


۸.سالاماندار ببری دمل دار

بی‌رحم ترین حیوانات جهان

لاروهای سالاماندرهای ببری در برکه‌های کوچک آب فصلی از تخم درآمده و بلافاصله رقابت مرگباری بینشان اغاز می‌شود تا معلوم شود کدامیک از آنها می‌تواند موفق شود پیش از خشک شدن برکه آب فصلی آنقدر رشد کند تا به سن بلوغ برسد. این نبردی واقعا نابرابر است. در شرایط مساعد بیش از یک سوم لاروها به سلاح‌های مخوف سری که سرهای پهن‌تر و دندان‌های بزرگترشان باشد، مجهز می‌شوند که آنها را قادر می‌سازد تا همنوعان رقیبشان را بخورند. عکس بالا در در موزه – آکواریوم ملی رودخانه میسی‌سیپی ر بندر دابوکیوی لاوا در امریکا گرفته شده است.


۹.همستر خطرناک

بی‌رحم ترین حیوانات جهان

این حیوانات پشمالوی مورد علاقه تجارت حیوانات خانگی،‌از بابت مهر مادری برنده جایزه‌های زیادی نمی‌شوند. همنوع‌خواری اولادها در جهت تنظیم خانواده یکی از تاکتیک‌های اینها و برخی همسترهای دیگر است. شاید این کار آنها به‌خاطر تنظیم تعداد اولاد آنها متناسب با امکانات و توانایی مادر در بزرگ کردن فرزندان باشد. عکس فوق در باغ وحش گلادیس پورتر در بونزویل از شهرهای ایالت تگزاس آمریکا گرفته شده است.


نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0