زیباترین شهرهای برفی جهان

یک مقاله عالی برای آنهایی که عاشق برف و سرما هستند؛ در این مقاله سعی کرده‌ایم زیباترین شهرهای برفی جهان برای گردشگری و سفر را به شما عزیزان معرفی کنیم.

Valdez, Alaska

نام آلاسکا که می آید همه یاد یخ و سرما می افتیم. شهر Valdez در آلاسکا، یکی از برف‌خیزترین مناطق ایالت متحده است. این منطقه در میان کوه های یخی Chugach و یخچال ها قرار دارد. مردم این منطقه هر سال زمستان، شاهد حجم گسترده ای از برف هستند و به صورت آماری، حدود ۸۳۰ سانتیی متر برف در این منطقه می بارد. در این شهرستان کوچک، فقط ۴ هزار نفر ساکن هستند. اما یک منطقه توریستی برای دوستداران اسکی و ماهی گیری در یخ به شمار می رود.

برفی ترین شهرهای توریستی جهان

Aomori City, Thoku, Japan

در شهر Aomori در ژاپن نیز سالانه حدود ۷۶۰ سانتیی متر برف می بارد. دلیل آن نیز تاثیرات اقیانوسی و کوه های بلندی است که در اطراف آن قرار دارد. ارتفاع این شهر زیاد است و شمالی ترین و دورترین شهر این منطقه به شمار می رود. معنی واژه Aomori در زبان ژاپنی، «جنگل آبی» است. این شهر در روزهای گرم سرسبز است و رودخانه و کوهستان های زیبا اطراف آن را پوشانده اند.

برفی ترین شهرهای توریستی جهان

Sapporo, Hokkaido, Japan

در شهر Sapporo سالانه حدود ۴۸۵ سانتی متر برف می بارد. این شهر ژاپنی، یکی از برف‌خیزترین شهرهای دنیا است. در سال ۱۹۷۲ میلادی هم میزبان بازی های زمستانی المپیک بود. سالانه برای جشنواره برف که در ماه فوریه برگزار می شود، حدود ۲ میلیون گردشگر به این شهر سفر می کنند.

برفی ترین شهرهای توریستی جهان

Quebec City, Quebec, Canada

کبک یکی از قدیمی ترین شهرهای آمریکای شمالی است و مردم آن سالانه شاهد بارش ۳۸۰ سانتی متری برف هستند. بزرگ ترین کارنوال زمستانی در تاریخ ۱۵ فوریه هر ساله در این شهر برگزار می شود. یک هتل یخی در اینجا وجود دارد که گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند. تفریحات متنوع برفی همانند اسکی، اسنوبورد، اسنوموبیل و … از جمله تفریحات این شهر هستند.

برفی ترین شهرهای توریستی جهان

Toyama, Hokuriku, Japan

این شهر در ساحل دریای ژاپن واقع شده است. هر ساله به طور میانگین، ۳۶۳ سانتی متر برف در این شهر می بارد و جالب اینجا است که تابستان ها، آب و هوای گرم و مرطوب دارد. این شهر در نزدیکی باشگاه Nagano قرار دارد که در سال ۱۹۹۸ میلادی میزبان بازی های زمستانی المپیک بود.

برفی ترین شهرهای توریستی جهان

St. John’s, Newfoundland and Labrador, Canada

سنت جان، پایتخت و بزرگ ترین شهر Newfoundland در کانادا است. این شهر سالانه شاهد بارش ۳۳۵ سانتی متری برف است. به طوری که حتی تا بهار هم بارش برف و سرما ادامه دارد. سنت جان یکی از دو کلان‌شهر کانادا است و برای مه آلود و بادخیزترین و ابری ترین شهر این کشور به شمار می رود.

برفی ترین شهرهای توریستی جهان

Syracuse, NY

هر سال حدود ۳۰۰ سانتی متر برف در این شهر می بارد و یکی از برف خیزترین مناطق نیویورک است. در ضمن، در نزدیکی آن رودخانه Ontario نیز قرار دارد که در زمستان منظره های فوق العاده عالی می سازد.

برفی ترین شهرهای توریستی جهان

Erie, Pennsylvania

در این شهر سالانه حدود ۲۵۴ سانتی متر برف می بارد و یکی از سردترین شهرهای دنیا به شمار می رود.

برفی ترین شهرهای توریستی جهان


نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0