فواید رویا پردازی برای پرورش خلاقیت

مزایای رویاپردازی

ایده های بزرگ همواره با یک رویا شروع شده اند. در حقیقت ، رویا پیش نیاز بنا نهادن امپراطوری های بزرگ است و می توان آن را یکی از مؤلفه های اصلی خلق و تولید در نظر گرفت. بنابراین بهتر است به خودمان اجازه خیال بافی و رویاپردازی بدهیم.

اجازه دهید انرژی خلاقیت شما در تمام وجودتان جریان پیدا کند و شما را به درون خود ببلعد. اگر می خواهید قدرت های نوآورانه خود را تقویت کنید ، اولین قدم عملی کردن انها، رویاپردازی است:

ایده های رویایی خود را طبق برنامه هایتان مرتب نمایید تا بتوانید به انها دست یابید. چند دقیقه در روز وقت بگذارید و اجازه دهید تخیلتان به طرز افسار گسیخته ای جریان پیدا کند. هر روز به هنگام قدم زدن در یک فضای طبیعی یا در هنگام استراحت و صرف چای به تخیلات بی حد و حصرتان فکر کنید.

به گزارش آلامتو به نقل از success؛ استدلالات مربوط به رویاپردازی های خود را جدی بگیرید. این را به خاطر داشته باشید که رویاپردازی فقط برای کودکان یا نوجوانان نیست بلکه می توان ان را یک عمل حیاتی برای امیدوار بودن در نظر گرفت که به بشر اجازه می دهد تا از بسیاری جهات زنده بماند و رشد کند.

به آنچه ذهن و قلبتان در طول روز آرزو می کند ، اطمینان داشته باشید. از انجام این کار لذت ببرید و قدردان همه احساسات خود باشید. به جادوی رویاپردازی و خیال بافی اعتماد کنید و بگذارید که شما را به دور دست ها و بسیار دورتر از جایی که هم اکنون در ان هستید ببرد.  1. آزادی به نواوری پر و بال می دهد

وقتی ذهن بتواند عاری از هر گونه محدودیتی خیال پردازی کند، این امکان وجود دارد که به کند و کاو در مسیرهای ناشناخته بپردازد و آزاد و رها باشد. این آزادی چیزی است که هرگز نباید ان را از ذهن خود بگیریم چرا که باعث ایجاد واقعیت های جدیدی می شود که باید آنها را در آغوش بگیریم.

رویاپردازی ابزاری قدرتمند است و می تواند الهام بخش ما باشد تا بتوانیم چیزهای جدیدی را امتحان کنیم و به دنبال خواسته ها و ارزوهای برآورده نشده ی خود برویم.


  1. رویاپردازی پرده از حقیقت بر می دارد.

استعدادهای طبیعی در سایه رویاهای فراموش شده ما زندگی می کنند. نکته اصلی کشف این پتانسیل برقراری ارتباط مجدد با نیرو و کودک درون خود است. کودک درون ما دوست دارد بازی کند ، به جست و جو بپردازد و چیزهای جدید را کشف کند.

کودک درون ما دوست دارد چشم اندازها، مناظر و سناریوهای مختلف را در نزد خود تصور کند. کودک درون ما آرزو می کند آنچه را که سرکوب شده داشته باشد. و این امر همان چیزی است که باعث می شود ما به حقیقت برسیم و نشان دهنده اصالت و معصومیت ماست.

حقیقت این است که ما انسان ها همواره آنچه را که می خواهیم به دست اوریم در درون خود پنهان می کنیم بنابراین رویاپردازی به همراه کند و کاوهای کودکانه در زندگی روزمره و اتفاقات متداول ، هدف واقعی ما را روشن خواهد نمود.


  1. تخیلات واقع گرایانه ای داشته باشید

رویاپردازی های ما معمولا فراتر از واقعیت هایی هستند که در حال حاضر می شناسیم. در حالی که ما به این واقعیت ها اعتماد داریم ، لکن همین واقعیت ها محدودیت های زیادی را برایمان به وجود می اورند.

ما حتی از زبان خاصی نیز برای برقراری ارتباط استفاده می کنیم که مانع از بررسی و جست و جوی بیشترمان می شوند.

ما مدام چیزهایی مانند ، “من نمی توانم این کار را انجام دهم!” یا “این کار غیرممکن است را به زبان می اوریم!” بدون اینکه کاملاً از پتانسیل های خود یا دنیای اطرافمان اطلاع داشته باشیم. رویاپردازی باعث افزایش آگاهی ما نسبت به انچه می توانیم انجام دهیم می شود. و با انجام این کار ، ما می توانیم کارهای زیادی را برای تحقق بخشیدن به رویاهای خود انجام دهیم و موفق تر شویم.

همچنین بخوانید: بهترین روش های افزایش خلاقیت

  1. رویاپردازی ما را به هم مرتبط می کند.

ما انسان ها همیشه آینده ای بهتر را تصور کرده ایم ، از این رو پیشرفت های زیادی در فن آوری ، علم ، پزشکی ، هنر و علوم انسانی به وقوع پیوسته است. ما از زمان پیدایش تا کنون همواره چشم به اینده ای بهتر دوخته بودیم. و همیشه آرزو داشتیم که برای آینده ای روشن تر ، نه فقط برای خودمان بلکه برای دیگران و دنیای اطرافمان تلاش کنیم.

رویاپردازی باعث ایجاد ارتباط با آنچه بودیم ، امروز هستیم و انچه که دوست داریم در اینده به ان تبدیل شویم خواهد شد. وقتی شاهد تحول خودمان باشیم ، می دانیم که تا چه حد می توانیم به نتیجه رسیده ایم و همه احتمالات و نا شناخته ها را در نظر خواهیم گرفت.


  1. آرامش درونی ما باعث اتخاذ تصمیمات درست می شود

یک ذهن آرام و سالم کلید داشتن بدنی سالم است، زیرا فشارهای زندگی قاتل رویاهایتان هستند. وقتی در وضعیت آرامی قرار داشته باشیم ، احتمالاً تصمیم گیری عاقلانه تری را در مورد سلامتی و شرایط کلی زندگیمان اتخاذ خواهیم کرد.

یکی از ویژگی های بزرگ خیال پردازی ، توانایی تصور عمیق ترین خواسته های روحی ما است بنابراین با آرامش بخشیدن به زندگی خود، فضای بسیار بیشتری برای خواب و خیال بافی خواهیم داشت.


نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0