۵ جاذبه دیدنی بهاری

دیدن یک منظره طبیعی برای همه ما مفرح و لذت بخش است، حال اینکه بعضی از این مناظر در نوع خود بی نظیر هستند و دیدن آنها یک تجربه شگفت انگیز خواهد بود، در این مقاله شما را با ۵ منظره شگفت انگیز بهاری آشنا میکنیم که دیدنشان مطمئناً یکی از جذاب‌ترین تجربه‌های شما را رقم خواهد زد:

۱. زمین های بلوبونت Bluebonnet، تگزاس، آمریکا

10 مکانی که در بهار به کمال زیبایی می رسند

در هر بهار، پیاده رو ها، بزرگراه های ایالتی و زمین های سراسر تگزاس، مانند دریایی غرق در گل می شوند. بهترین زمان برای گواه این پدیده و مشاهده ی آن، ماه های مارچ و آپریل است. زمانی که جشنواره ای به احترام روییدن گل ها در آن برگزار می شود. اگر می توانید، در این فصل سری به این منطقه ی زیبا بزنید. خواهید دید که قسمتی از بهشت، همین نقطه است. گل هایی که در این فصل در این منطقه می رویند، به شما آرامشی وصف نشدنی می بخشند.

۲. دشت شیبازاکورا Shibazakura، ژاپن

10 مکانی که در بهار به کمال زیبایی می رسند

تصاویر به خودی خود گویاست. در هر بهار، بیش از چهار صد هزار گل سرخابی، سفید و قرمز نزدیک به ۱۹۰ هزار متر مربع از دشتی نزدیک به «شیبازاکورا» در ژاپن را فرش می کند. این منطقه، مملو از گل های زیبایی است که دیدن آن شما را به وجد آورده و خاطره ای به یاد ماندنی برای شما به ارمغان خواهد آورد.

۳. جشنواره ی لاله ی کانادا، اوتاوا

10 مکانی که در بهار به کمال زیبایی می رسند

هر سال در ماه می، پایتخت کانادا میزبان بزرگ ترین جشنواره ی لاله ی دنیا است. در این جشنواره ی زیبا و فوق العاده بی نظیر، ۳۰۰ هزار لاله در ۶۰ مدل متنوع و در ۳۰ بستر گل، میزبان شما خواهند بود. گل های لاله، برای ارائه ی بندری امن به خانواده ی سلطنتی هلند در طول اشغال آلمان از طرف هلند، یک هدیه به کانادا بود.

۴. کوکنهوف هلند، لیزه

10 مکانی که در بهار به کمال زیبایی می رسند

امسال، کوکنهف هلند، میزبان صد و بیست و پنجمین سالگرد «وینست ون گوک» بود. با ادای احترام توسط نمایشگاه های گل و یک باغ تصویری جدید، یک پرتره ی شخصی از ونگوک، از روی پرتره ای که خود او کشیده بود، با هزاران گل لاله بازسازی شد. در مجموع، پارک کوکنهوف از ۷ میلیون پیاز گل تشکیل شده است که ۸۰۰ گونه ی مختلف از گل های لاله را در بر می گیرد.

۵. باغ فیزیک چلسی، لندن، انگلستان

10 مکانی که در بهار به کمال زیبایی می رسند

باغ فیزیک چلسی، یکی از مکان های لطیف از هر جهت است. برای شروع باید گفت که این باغ، قدیمی ترین باغ گیاه شناسی در لندن است و در سال ۱۶۷۳ توسط انجمن محترم داروسازان تاسیس شده است. این باغ بسیار زیبا و بی نظیر، اکنون یکی از مهم ترین مراکز گیاه شناسی در جهان است. هر گیاهی که در این باغ وجود دارد، خوراکی و کاربردی است. تمام این گیاهان، یک نقش مهم در داروهای گیاهی و طبیعی دارند.

10 مکانی که در بهار به کمال زیبایی می رسند

در کنار این لیست می توان به باغ گیاه شناسی ملی کریستین بوش در کیپ تاون آفریقای جنوبی، باغ گیاهی دوندین در نیوزلند، شکوفه های بیلتمور در اشویل کارولینای شمالی، آمریکا، جشنواره ی گل مادیرا در فونچال پرتغال و کارناوال گل توومبا در استرالیا، اشاره کرد.


نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0