انتقاد کارتر از تصمیم ترامپ در خصوص خروج از برجام

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا به نقل از پایگاه اینترنتی سی ان ان، جیمی کارتر، رئیس جمهور اسبق آمریکا در واکنش به دستور دونالد ترامپ، مبنی بر خروج از توافق هسته ای ایران، آن را یک «اشتباه جدی» توصیف کرد.

او در مصاحبه با سی ان ان گفت: این (خارج شدن آمریکا از برجام) بدترین اشتباهی است که تاکنون رئیس جمهور ترامپ انجام داده است.

سی و نهمین رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود: وقتی یک رئیس جمهور  توافقنامه‌ای را امضا می کند، اجرای آن برای جانشینانش الزامی است. مگر آنکه شرایط به صورت چشمگیری تغییر کند که در این مورد (توافق هسته ای ایران) تغییر نکرده بود. متاسفانه من فکر می کنم این اقدام، پیامی برای کره شمالی به دنبال دارد و نشان می دهد اگر آمریکا توافقنامه ای را امضا کند، ممکن است آن را نادیده بگیرد (زیر آن بزند).

جیمی کارتر یکی از مقامات اسبق آمریکایی است که کمتر از ترامپ و سیاست هایش انتقاد کرده است. او  چندی پیش از تصمیم ترامپ برای ملاقات احتمالی  با رهبر کره شمالی استقبال کرد و آن را بهترین اقدام برای ممانعت از وقوع درگیری نظامی در شبه جزیره کره دانست. این در حالی است که از تصمیم او در خصوص خروج از توافق هسته ای ایران انتقاد کرده است.

 

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0