دشوارترین زبان های جهان

به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ زبان ها را برای تعیین درجه مشکل بودن آنها به چهار نوع تقسیم کردند. مثلا برای مطالعه عربی ۲۲۰۰ ساعت لازم است و برای یاد گرفتن زبان اسپانیولی ۶۰۰ ساعت وقت کافی است.

به گفته “ژوزف ساوک” استاد زبان عربی مدرسه مترجمان وابسته به وزارت دفاع سوئد، عربی زبان خیلی دشوار است ولی مشکل اصلی آن نبود زبان گفتاری واحد و موجودیت چند لهجه است. دانشجویان سوئدی که عربی را مطالعه می کنند با دشواری اصوات تلفظ ع، غ، ق تلفظ می کنند زیرا از این جا های گلوی سوئدی ها برای حرف زدن استفاده نمی شود. ولی افراد سوئدی قابلیت یادگرفتن عربی را دارا می باشند.

“هنریک لیلیه گرن” استاد زبان شناسی دانشگاه استکهلم می گوید: “زبان شمال افغانستان به نام “واسی- وری” بسیار دشوار است. در این زبان برای اشاره به حرکت به محل های مختلف ۳۹ پیشوند بکار گرفته می شود”. این زبان نورستانی های افغانی از شاخه خانواده هندوایرانی است. تعداد معدود نورستانی هایی که در شمال آن کشور بسر می برند به این زبان حرف می زنند.

به گفته این استاد سوئدی، یک زبان دیگر رایج در آفریقای جنوبی هست که اسم آن اصلا قابل تلفظ برای اروپایی ها نیست زیرا صدای اول آن یک صوت ناشی از نچ نچ کردن است و شبیه کلمه “کهونگ” است. تعداد کل اصوات در این زبان ۱۴۱ تا است که اکثرشان نچ نچی اند. این کار دشواری است.

 

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0