ممنوعیت تیک‌تاک در آمریکا غیرقانونی اعلام شد

یک ماه پس از اینکه وندی بیتل استون، قاضی آمریکایی در پنسیلوانیا پس از رسیدگی به شکایت کاربران تیک‌تاک، با صدور حکمی مانع اجرای فرمان مسدودیت اپلیکیشن تیک‌تاک شد، کارل نیکلاس، قاضی منطقه‌ای آمریکا در واشنگتن اواخر روز دوشنبه پس از رسیدگی به شکایت تنظیم شده از سوی شرکت بایتس دنس که مالک تیک‌تاک است، حکم مشابهی صادر کرد.

ممنوعیت تیک‌تاک قرار بود ۱۲ نوامبر اجرا شود. قاضی نیکلاس در ۲۷ سپتامبر به‌طور جداگانه جلوی اجرای فرمان وزارت بازرگانی برای حذف اپلیکیشن تیک‌تاک از فروشگاه‌های برنامه گوگل و اپل را گرفته بود.

سخنگوی بایت دنس از اینکه دادگاه با درخواست این شرکت موافقت کرده و قرار منع موقت ممنوعیت تیک‌تاک را صادر کرده است، ابراز خشنودی کرد. قاضی نیکلاس اعلام کرد وزارت بازرگانی با صدور ممنوعیت تیک‌تاک احتمالا از اختیارات قانونی خود فراتر رفته و با عدم بررسی گزینه‌های بدیهی، به شکل خودسرانه اقدام کرده است.

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرده که از فرمان اوت ترامپ برای محدودیت فعالیت تیک‌تاک، به شدت دفاع خواهد کرد و این ممنوعیت کاملا منطبق با قانون و در راستای منافع مشروع امنیت ملی بوده است. با این حال دولت قرارهای منع ممنوعیت را رعایت خواهد کرد.

در حکم قاضی نیکلاس، وزارت بازرگانی آمریکا از ممنوعیت میزبانی خدمات ارائه محتوای و سایر مبادلات فنی برای تیک‌تاک در آمریکا برحذر شده است. دولت ترامپ روز جمعه حاضر نشد به شرکت بایت دنس برای مذاکرات فروش اجباری دارایی‌های تیک‌تاک در آمریکا مهلت جدیدی دهد اما این مذاکرات ادامه خواهد داشت. وزارت خزانه‌داری آمریکا اواخر جمعه اعلام کرد دولت با بایت دنس برای تکمیل فرآیند واگذاری دارایی‌هایش و سایر اقدامات ضروری برای حل ریسک‌های امنیت ملی تعامل می‌کند.

 

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0