میوه و سبزیجات در بحران کرونا چگونه شستشو و نگهداری شوند

به گزارش خبرگزاری مهر، یکی از دغدغه‌های این روزهای مردم، تمیز بودن میوه و سبزیجات است. از همین رو، توجه به توصیه‌های بهداشتی، تأثیر بسزایی در پیشگیری از ابتلاء به بیماری‌های واگیر دار دارد.

– سعی کنید میوه و سبزیجاتی انتخاب کنید که ظاهری سالم و بدون پوسیدگی داشته باشند. پس از ورود به منزل کیسه‌های میوه و سبزی را در جایی مخصوص و دوراز دسترس کودکان قرار دهید؛ به گونه‌ای که تماسی با سایر وسایل منزل نیز نداشته باشند.

– پس از آنکه دست‌هایتان را خوب شستشو دادید، ظروف مخصوص حاوی مواد ضد عفونی کننده را درون سینک ظرفشویی قرار داده و میوه و سبزی را داخل آن بریزید. با گذشت زمان لازم بر حسب نوع ماده ضد عفونی کننده، میوه و سبزی را به خوبی آبکشی کرده و در سبد مخصوص قرار دهید.

– با اتمام عملیات ضد عفونی کردن میوه و سبزی، کیسه‌های پلاستیکی را دور انداخته و سینک و محل قرار دادن کیسه‌های خرید را شسته یا ضد عفونی کنید.

– به هیچ عنوان میوه و سبزی شسته نشده را درون یخچال قرارندهید و در صورتی که پس از شستشو آنها را خرد کرده‌اید در ظرفی با درب بسته در یخچال بگذارید.

– با اتمام کار دستگیره درب یخچال را ضد عفونی کنید و به یاد داشته باشید مصرف میوه و سبزی خام در بیرون از منزل در این روزهای کرونایی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0