شرکت های دانش بنیان از معافیت مالیاتی ۱۵ ساله برخوردار می شوند

به گزارش گروه جوان وجامعه خبرگزاری برنا، وحید احمدی، معاون پژوهشی وزارت علوم در گردهمایی مدیران شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت که امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، در جمع خبرنگاران، گفت: ما در توسعه شرکت های دانش بنیان ظرفیت بالایی داریم و در لایه های پایینی مدیریت کشور این فرهنگ نهادینه شده و از سال گذشته معافیت مالیاتی شرکت ها را به وزیر علوم و وزیر اقتصاد ابلاغ کردیم.

احمدی  افزود: شرکت های دانش بنیان از معافیت مالیاتی ۱۵ ساله برخوردار می شوند پیش از این اگر استاد یا دانشجو می خواست در این شرکت ها فعال باشد نمی توانست اما سال گذشته مصوبه ای ابلاغ شد که اساتید و فارغ التحصیلان می توانند این کار را انجام دهند.

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: سیاست ها بر این است که پارک های فناوری تخصصی داشته باشیم که مراحل اولیه آن انجام شده و به زودی راه اندازی می شوند.

وی با اشاره به اینکه ۴۵۰ مجوز مربوط به حوزه سلامت و پزشکی است گفت: در ۲۰۱۳ بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلار بازار جهانی دارو بوده و ۴۵۰ میلیارد دلار سهم داروهای جدید است که سهم ایران در این حوزه ناچیز است.

معاون پژوهشی وزارت علوم، در خصوص حمایت صادراتی دولت از شرکت های دانش بنیان گفت: بر حمایت صادراتی دولت از شرکت های دانش بنیان وزارت علوم تاکید شده و این شرکت ها باید از مرزهای ایران به عرصه های بین المللی بروند.

احمدی در پایان خاطرنشان کرد: از سال ۹۲ تا ۹۴ حدود ۸۰ میلیون دلار صادرات فناوری داشتیم و از آذر ۹۳ در هفته پژوهش حدود ۳۰ میلیارد تومان قرارداد بین صنعت و دانشگاه منعقد شده است.

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0