شارژ تلفن همراه در اتاق خواب باعث چاقی می شود

به گزارش گروه جوان و جامعه خبرگزاری برنا به نقل از دیلی میل، بدن ما برای تولید هورمونی که غذا و نوشیدنی‌ها را به انرژی تبدیل کند به فضای کاملاً تاریک نیاز دارد. این بدان معنی است که حتی نور چراغ برق خیابان هم ممکن است مزاحم سوخت و ساز مواد غذایی در بدن شود.

براساس مطالعات جدید، شارژ کردن لپ تاپ، تبلت و تلفن همراه در اتاق باعث اضافه‌وزن می‌شود زیرا نور آبی که از این دستگاه‌ها منتشر می‌شود باعث عدم ترشح هورمون خواب “متالونین” در بدن می‌شود. بسیاری از افرادی که دچار اختلال خواب هستند، با کمبود این هورمون مواجه‌اند.

به گفته محققان، هر چند این نور اتاق را کاملاً روشن نمی‌کند و طول موج آن کم است اما همین نور کم برای سلامت بدن بسیار مضر است و مانع ترشح هورمون خواب و سوخت وساز مناسب می‌شود.

دانشمندان متوجه شدند که یک خواب ضعیف می‌تواند در کار صدها ژن مرتبط با تنش، ایمنی و التهاب اختلال ایجاد کند.

به گفته محققان، یک خواب خوب شبانه می‌تواند از اختلالات شایع سوخت و سازی مانند شمار در حال افزایش موارد ابتلا به دیابت نوع دو پیشگیری کند.

از مدت‌ها مشخص شده بود که کمبود می‌تواند بر عملکرد مغز تأثیر بگذارد، هوشیاری و توانایی شناختی فرد را کاهش دهد و در سال‌های اخیر نیز تصور می‌شد که با بیماری‌های فیزیکی ارتباط دارد.

کارشناسان معتقدند که کمبود خواب به‌طور مستقیم در سطح انسولین اختلال ایجاد می‌کند؛ انسولین هورمونی است که انرژی را از طریق سلول‌های چربی تنظیم می‌کند.

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0