افت ارزش بازارهای مالی در پاییز / سرمایه‌گذاران کدام بازار کمتر ضرر کردند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در سومین فصل امسال بازارهای مالی نتوانستند رشد کنند و بازار سرمایه نسبت به بازارهای طلا و ارز بیشترین افت شاخص را داشت.

بورس

در سه ماهه سوم امسال شاخص کل بورس ۹.۷ درصد افت کرد.

شاخص کل بازار سرمایه در پایان شهریور ماه امسال با قرار گرفتن روزی سطح یک میلیون و ۵۹۵ هزار واحدی به کار خود در تابستان پایان داد.

براساس داده‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، شاخص کل بورس با ۱۵۶ هزار واحد افت، در پایان آذر ماه روی سطح یک میلیون و ۴۳۹ هزار واحدی قرار گرفت.

در پی افت بازار سرمایه از مرداد ماه، شاخص بورس در پاییز تا سطح یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد نیز پایین آمد و در آذر ماه نوسانات صعودی را از سر گرفت و حدود ۹۴ هزار واحد در ماه گذشته رشد کرد.

سکه

در پاییز هر سکه تمام حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ارزان شد.

فعالان بازار سکه در پایان تابستان برای خرید هر عدد سکه امامی باید ۱۳ میلیون تومان و ۱۴۰ هزار تومان پرداخت می‌کردند اما در سومین فصل امسال، سکه ۹ درصد ارزش خود را از دست داد.

داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز نشان می‌دهد که سکه در سه ماه اخیر دو کانال افت کرده و به رقم ۱۱ میلیون و ۹۵۹ هزار تومان رسیده است.

بازدهی سه ماهه بازارها در فصل پاییز سال ۱۳۹۹

طلا

طلای ۱۸ عیار نیز همانند دیگر فلز زرد رنگ، افت ۷.۱ درصدی داشته است.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در پایان شهریور ماه یک میلیون و ۲۲۵ هزار تومان معامله شد که در پایان آذر ماه با ۸۸ هزار تومان کاهش قیمت به رقم یک میلیون و ۱۳۷ هزار تومان رسید.

طلا در مره ماه پایین تا رقم یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز پیش رفت اما با شروع کاهش قیمت در بازارها، ارزش طلا نیز پایین آمد.

دلار

دلار با بازدهی منفی ۴.۸ درصدی، کمترین افت ارزش را در بین بازارهای مالی فصل پاییز داشت.

صرافی ملی آخرین نرخ دلار را در فصل تابستان ۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرد اما در سه ماهی که گذشت ۱۳۰۰ تومان کاهش قیمت داشت. این صرافی در روز ۳۰ آذر ماه نرخ دلار را ۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرد.

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0