۵ کابوس معامله گران ارز دیجیتال

اگر شما هم در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت یا ترید می‌کنید، احتمالاً اولین کاری که پس از بیدار شدن از خواب انجام می‌دهید، چک کردن قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. ممکن است چندین بار در زمان خواب نیز کابوس‌های مربوط به ارزهای دیجیتال شما را از خواب بیدار کرده باشند؛ چراکه هر سرمایه‌گذار در حوزه کریپتو می‌داند که سرمایه‌گذاری در این عرصه چه ریسک‌هایی به همراه دارد.

بیت کوینیست در مطلبی به ۵ مورد از نگرانی‌های اصلی معامله‌گران ارزهای دیجیتال اشاره می‌کند که می‌توانند به‌مانند کابوس خواب را از آن‌ها بگیرند.

هک صرافی

شاید شما دارایی‌های خود را در صرافی‌های ارز دیجیتال نگه‌داری نمی‌کنید و امنیت آن‌ها را در کیف پول‌های خود تامین می‌کنید. اما باید قبول کرد که بعضی از فعالین این حوزه در برخی مواقع برای انتقال دارایی‌های خود از صرافی به کیف پول تنبلی می‌کنند. شاید در جواب بگویید صرافی‌ها تضمین داده‌اند که در صورت دزدی از آن‌ها، دارایی‌های دزدیده شده کاربران توسط صرافی تامین می‌شود. بله، صرافی‌ها وعده‌های مشابه می‌دهند. اما آیا کریپتوپیا را به یاد دارید؟

کسانی که دارایی‌های خود را در کیف پول نگه‌داری می‌کنند هم از خطر مصون نیستند. این دارایی‌ها ممکن است با خطراتی مانند فیشینگ، بدافزار، به سرقت رفتن کلید خصوصی و باج‌‌افزارها مواجه شوند.

هک صرافی‌ها فقط در سال ۲۰۱۹ بیش از ۴.۵ میلیارد دلار به فعالین این صنعت آسیب زد و خواب را از چشمان بسیاری از این افراد گرفت.

گم شدن بک‌آپ

دارندگان کیف پول ارزهای دیجیتال ممکن است نگران گم کردن کلیدهای بازیابی یا همان سید (Seed) کیف پول خود باشند؛ چه آن‌ها را روی یه کاغذ ساده نوشته باشند و چه روی یک صفحه تیتانیومی حکاکی شده باشند.

اگر شما هم از افرادی هستید که در نگه‌داری از کلیدهای منزل یا اتومبیل خود دچار دردسر می‌شوید، نگهداری از سیدهای کیف پول هم می‌تواند برایتان کابوس باشد.

ممکن است قبل از این هرگز طلای جامدی را در دست خود نگه نداشته باشید. اما اگر مقداری کریپتو را در یک کیف پول سخت‌افزاری ذخیره کنید، به این هدف نزدیک شده‌اید.

مالیات بر ارزهای دیجیتال

بیایید صادق باشیم، ارائه اظهارنامه مالیاتی برای ارز فیات کار چندان خوشایندی نیست، اما دادن مالیات بر سود حاصل از ارزهای دیجیتال بدترین کابوس است.

در حالی که قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال دائما در حال تغییر هستند، آخرین چیزی که یک تریدر می‌خواهد، تشکیل یک پرونده مالیاتی با اطلاعات نادرست است.

صفر شدن قیمت بیت کوین

این کابوس، ترسناک‌تر از همه موارد قبلی است که در میانه‌های شب و وقتی ذهن برای لحظاتی از منطق خالی می‌شود، سراغ فعالین این عرصه می‌آید.

سیاست‌های تسهیل کمّی (بهره بانکی)، سیستم مالی ناپایدار، مکتب اتریشی، آندریاس آنتونوپولوس (Andreas Antonopolos) و ایمان نداشتن به بیت کوین برای لحظه‌ای به شما حمله می‌کنند و با عرقی بر پیشانی از خواب می‌پرید.

آیا ممکن است کل داستان ارزهای دیجیتال در یک روز و ناگهان نابود شود؟ آیا ممکن است قیمت بیت کوین روزی به صفر برسد؟

سپس نور آفتاب فضا را روشن می‌کند و ایمانتان بازمی‌گردد. گوشی را برداشته و ارزدیجیتال را چک می‌کنید و با خواندن چند کامنت، خبر و مقاله دوباره به راه خود امیدوار می‌شوید.

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
Enable registration in settings - general
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0